ZESPÓŁ TANECZNY GIMNAZJUM NR 22 – “DANCE KILLERS”

Kilka słów o zespole Dance Killers.
Grupa taneczna została założona przez p. Joannę Kozłowską-Borys 3 lata temu t.j. w 2011 r. Prowadząca zajęcia jest nauczycielem wychowania fizycznego w naszej szkole, pracuje też jako instruktor tańca w Egurrola Dance Studio. Zespół specjalizuje się w tańcu nowoczesnym, ale mieliśmy też okazję widzieć występy zespołu w choreografii tańca jazzowego i ludowego. Grupa "Dance Killers" ma już na swoim koncie szereg sukcesów, m.in.: dancekillers

  • I miejsce na Warszawskim Festiwalu tanecznym "Asteriada"
  • II miejsce w Konkursie "Rozwiń Talent" w Domu Kultury Praga-Południe.

Zespół "Dance Killers" tworzył również artystyczną oprawę do wielu imprez i uroczystości w naszym mieście, m.in.:

  • Piknik Rodzinny na Placu Szembeka - wrzesień 2013 r.;
  • zawody sportowe - finał "od zabawy do sportu" - listopad 2013 r.

Zajęcia grupy "Dance Killers" odbywają się we wtorki 14.30-16.00 w sali gimnastycznej w naszym gimnazjum.

Oto przypomnienie wydarzeń wiążących się z występami zespołu:

20170303_dance_killersDnia 3 marca 2017 roku Zespól Dance Killers brał udział w Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA. Jest to konkurs, w którym rywalizują wszystkie najlepsze zespoły działające przy warszawskich szkołach.

Dnia 15 marca br. dostaliśmy informację, że jesteśmy na liście laureatów.
Jest to dla Nas duże wyróżnienie, gdyż poziom pokazów wszystkich uczestników był bardzo wysoki.


W dniach 2 marca i 15 marca 2017 roku Zespól Dance Killers prezentował występ na Dniach Otwartych dla kandydatów do naszej szkoły podstawowej. Tego dnia pani Kozłowska-Borys wraz z członkami zespołu prowadziła również otwartą lekcję z tańca.


serce_orkiestraW niedzielę 15.01.2017 r. uczniowie naszej szkoły tańczący w szkolnym zespole tanecznym "Dance Killers" pod opieką pani Joanny Kozłowskiej-Borys zatańczyli w budynku Centrum Handlowego "Promenada" o godzinie 16:30. Tym samym aktywnie włączyli się w zbiórkę funduszy prosto z serca.

Film z występu dostępny jest w szkolnym kanale na >>YouTube<<.


dk_dsc_0493_


Rok szkolny 2015/2016

dziewczyny dance killersAktualnie opiekunem i prowadzącym zespół jest pan Paweł Jędrzejewski (instruktor w szkole tańca „I’m DANCE"). W roku szkolnym 2015/16 zespół dzieli się na dwa składy, każdy 4-osobowy. Składa się z doświadczonych tancerek, ale także zaczynających od zera. Dziewczyny wystąpiły w konkursie „Solo, duo, trio” w Domu Kultury na ul. Smolnej oraz reprezentowały szkołę na VII Festiwalu Nauki w grudniu oraz w marcu 2016 na dniach promocji.
Każdy może przyjść i z nami tańczyć oraz tworzyć ten zespół.


3 grudnia 2014 r. - UE i występ "Dance Killers"
Zespół "Dance Killers" w środę 3.12.2014 na warsztatach o Unii Europejskiej miał okazję zaprezentować się w zupełnie innej odsłonie. Do tej pory podziwialiśmy popisy w tańcu hip hop, dancehall, jazz. Tym razem ukazali nam naszą własną kulturę i tradycję, tańcząc wspaniałego krakowiaka. Oprócz techniki tańca ludowego, zaprezentowali tradycyjne stroje krakowskie, w których wyglądali cudnie :). W drugiej części pokazu tancerze zespołu zaprezentowali romantyczny walc wiedeński i angielski. Zespół zadziwił nas wszystkich na koniec występu, prezentując bardzo trudny taniec irlandzki. Dziewczęta w kilka dni opanowały trudną technikę tego tańca, a ich występ był imponujący. Zapraszamy na kolejny występ zespołu "Dance Killer's" na Jasełkach.

p. Joanna Kozłowska-Borys


Wymiana składu - wrzesień 2014
Pani Joanna Kozłowska-Borys ogłosiła nabór uzupełniający do składu zespołu Dance Killers - zajęcia odbywają się na terenie szkoły w wyznaczonych terminach. Informacje znajdują się na plakatach rozwieszonych w szkole. Chętni biorą udział w zajęciach, jednocześnie sprawdzając swoją ekspresję i rytmiczność ruchów. Spośród najlepszych wybrani zostaną nowi Dancekillerzy na miejsca zeszłorocznych trzecioklasistów. Powodzenia!
Ciąg dalszy informacji: We wrześniu ruszyły pierwsze zajęcia zespołu tanecznego Dance Killers. Przybyło dużo nowych uczniów głównie z klas pierwszych. Pani trenerka pracuje nad techniką taneczną nowych członków. W grudniu zostanie wybrany skład na zawody.
Obejrzyj zdjęcia


krakowiak08 kwietnia 2014 r. - Spotkanie dla Rodziców i Kandydatów do klas pierwszych

Wszystkim zgromadzonym w sali gimnastycznej (rodzicom szóstoklasistów z młodzieżą i nauczycieli gimnazjum) przypadł do gustu występ tancerek z zespołu Dance Killers.

4 kwietnia 2014 r. - Sukces na Festiwalu "Rozwiń Talent" w Centrum Promocji Kultury
Gratulujemy uczennicom z zespołu tanecznego "Dance Killers" prowadzonego przez panią Joannę Kozłowską-Borys. Na III. Festiwalu "Rozwiń Talent" w Centrum Promocji Kultury Praga Południe w roku 2014 zdobyły 1 miejsce!


11 grudnia 2013 r. "Pamiętajcie o ogrodach..."
Uroczyście inaugurowaliśmy rozpoczęcie działań związanych z "Ogrodem - Ostoją Zwierząt". Imprezę uświetniły pokazy Grupy Tanecznej "Dance Killers". Tancerze zaprezentowali się w choreografii p. Joanny Kozłowskiej-Borys jazz i hip hop. dancekillers2

14 maja 2013 r. - Dzień Patrona
W części artystycznej obejrzeliśmy autorski spektakl pani Barbary Mrowińskiej pt. "Olszynkowe wspomnienia", występ taneczny zespołu "Dance Killers" oraz występy solowe naszych utalentowanych uczniów.

22 marca 2013 r. - Wiadomość z ostatniej chwili:
Grupa "Dance Killers" zdobyła I miejsce na XII Warszawskim Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej "Asteriada"

8 marca 2013 r. - Sukces "Dance Killers"
Nasza grupa taneczna brała udział w XII Warszawskim Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej "Asteriada" i zakwalifikowała się do grona laureatów. Skład grupy (w kolejności alfabetycznej): Natalia Błaszczak, Aleksandra i Luiza Czarnieckie, Dominika Gruza, Wiktoria Ignaczak, Katarzyna Kacprzak, Damian Lipka, Anna Lutyńska, Karolina Wąsowska, i Patrycja Świderska. Gratulujemy!

image078 18 kwietnia 2012 r. - V Festiwal Nauki - Nasze Pasje
Festiwal Nauki odbył się w naszym gimnazjum po raz piąty. Obejrzeliśmy przedstawienie w języku angielskim "Kopciuszek wita gimnazjalistów" oraz wysłuchaliśmy występów wokalnych i muzycznych utalentowanych uczniów naszej szkoły. Koło taneczne "Dance Killers" zaprezentowało układ tańca nowoczesnego. W sali gimnastycznej odbyły się warsztaty tańca nowoczesnego "Everyone can dance".

-------------------------------------------------------------------------------