Podsumowanie – Majowe Święto Książki

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele !

Serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy zechcieli wziąć udział w akcji – Majowe Święto Książki, która polegała na przedstawieniu najciekawszych, godnych polecenia książek, które zostały przez Was przeczytane w czasie edukacji zdalnej.

UCZNIOWIE
W przypadku uczniów chodziło o przedstawienie kolegom, dorosłym ( przede wszystkim nauczycielom ), co tak naprawdę Was interesuje, jakie macie zamiłowania czytelnicze, jakie książki chcielibyście widzieć na liście lektur w przyszłym roku szkolnym. Jestem pewna, że nauczyciele poloniści z Wami to przedyskutują i wyjdą naprzeciw Waszym propozycjom.
Dzięki stworzonej przez Was liście książek możecie się wzajemnie inspirować, czytać o wymienionych pozycjach w internecie, dyskutować o nich i podejmować decyzje, co do wyboru odpowiedniej dla Was książki.

NAUCZYCIELE
W przypadku nauczycieli chodziło o poznanie zamiłowań czytelniczych uczniów, ale i wzajemną inspirację, nie tylko w obszarze nauczyciel – nauczyciel, ale często w obszarze nauczyciel – uczeń, uczeń – nauczyciel. Korzyść jest obopólna !

ZAINTERESOWANIA
Bardzo często zainteresowania czytelnicze uczniów i nauczycieli są zbliżone, tak jest w przypadku:
literatury fantasy
książek psychologicznych
książek przygodowych
książek obyczajowych
książek z elementami historii

Jeżeli chodzi o różnice, to oczywiście one występują, jak to bywa między pokoleniami - tak zawsze jest, ale najważniejsze jest to, że czytamy.

ŻYCZĘ WSZYSTKIM WIELU WSPANIAŁYCH, CIEKAWYCH KSIĄŻEK. MAMY PRZECIEŻ W CZYM WYBIERAĆ!
ZAPRASZAM DO ZAPOZNANIA SIĘ Z LISTĄ I JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ ZA WSPÓLNĄ ZABAWĘ.

p. Joanna Jasiewicz

Brak komentarzy

Twój komentarz lub opinia:

You must be logged in Przejdź do tego komentarza