WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

Szanowni Państwo,

zapraszamy wszystkich Państwa do udziału w akcji WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. To już piąta polska edycja światowego projektu edukacyjno - pomocowego UNICEF, którego początki sięgają 1999 roku. Zachęcamy do niesamowitej przygody zarówno najmłodszych uczniów,  jak ich starszych kolegów, a także nauczycieli i całe środowisko pedagogiczne. Oczywiście zapraszamy do włączenia w działania rodziców, dziadków i opiekunów, których wsparcie w tym projekcie będzie nieocenione.

Kampanię wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.
Celem projektu jest:
- pokazanie, że pomaganie innym może być nie tylko przyjemne, ale i piękne
- zebranie środków na ratowanie życia i zdrowia najbardziej potrzebujących dzieci

W ramach projektu dzieci będą przygotowywały charytatywne, szmaciane lalki. Dzieci określą kraj, z którego pochodzić będą szyte przez nie lalki, a także kolor skóry, strój, imię, wiek. Te dane umieszczą w akcie urodzenia lalki. W akcję można zaangażować rodziców, dziadków, opiekunów. Dzięki współpracy międzypokoleniowej powstaną małe, szmaciane dzieła sztuki.
Laleczki zostaną zaprezentowane podczas spotkania, na którym zaproszeni goście będą mogli zaopiekować się wybraną laleczką w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieci. Minimalna kwota darowizny w wysokości 10 zł. umożliwi zaszczepienie 1 dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego.
Wykroje lale do pobrania u Magdaleny Łęckiej (kl. 2 b na 1 piętrze).
Akcja trwa do 22 stycznia 2019 r.

p. Magdalena Łęcka

Brak komentarzy

Twój komentarz lub opinia:

You must be logged in Przejdź do tego komentarza