Uroczystości szkolne 2018/2019

Imprezy i uroczystości w roku szkolnym 2018/2019 kl 4-8 i IIIG

PROPOZYCJE

Uroczystość lub impreza Odpowiedzialni Termin
1. Uroczystość rozpoczęcia

roku szkolnego 2018/2019

p. Łęcka

p. Sztark

3.09.2018r.
2. Uczestnictwo całej szkoły we mszy św. inaugurującej rok szkolny 2018/2019.

Złożenie kwiatów pod Dębem Pamięci

ks. Sikorski

s. Faustyna

s. Urszula

opiekunowie SU

17.09.2018r.

godz.9.00

3. Festyn rodzinny Zespół ds. promocji i Patrona –opracuje scenariusz z zaangażowaniem nauczycieli wraz z Radą Rodziców

Oprawa plastyczna: p. Wierzbowska

Oprawa muzyczna: p. Kurcz

6 październik 2018r.
4. Ślubowanie klas I oraz ślubowanie dzieci z Federacji Rosyjskiej

 

Dyskoteka dla klas 4-8 i 3G oraz dzieci z Federacji Rosyjskiej

Wychowawcy klas I

Oprawa plastyczna: p. Wierzbowska

Oprawa muzyczna: p. Kurcz

Opiekunowie SU

Wychowawcy klas

10.10.2018r. godz.12.00

 

 

10.10.2018r. godz.17.00

5. Pola Nadziei

Dzień Humanitarny

Opiekunowie SU +Małego SU

p. Świetliński

oprawa plastyczna: p. Wierzbicka

17.10.2018r.- na godzinie wychowawczej
6. Święto Niepodległości – montaż słowno - muzyczny lub przedstawienie,

przygotowanie gazetek ściennych i przeprowadzenie na ww. temat godz. wychowawczej

Koncert pieśni patriotycznych

p. Choińska

p. Sibilska

Oprawa plastyczna: p. Wierzbowska

Oprawa muzyczna: p. Kurcz

12.11.2018r.lub 14.11.2018r.

(na godz.wych.)

7. Wymiana międzynarodowa Zespół ds. wymiany międzynarodowej + zespół ds. promocji i Patrona do 5. 09. 2018r opracuje scenariusz i rozdzieli zadania dla nauczycieli 4-11.10.2018r.
8. Andrzejki dzień wróżb i zabaw w szkole. Dyskoteka SU + uczniowie klas 8 i IIIG dla młodszych kolegów i koleżanek 29 lub 30.11.2018r. godz.17.00
9. Pokaz pierwszej pomocy

w wykonaniu uczniów klas IIIG dla uczniów kl. 4 i 5 SP

p. Świetliński 23.01.2019r.-

na godz. wych.

10. Promocja szkoły

-zajęcia dla dzieci z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

-zajęcia dla dzieci i dla uczniów

Zespół ds. promocji Patrona opracuje scenariusz i rozdzieli zadania Luty/ marzec 2019r.
11. Jasełka – przedstawienie

 

 

Koncert kolęd po polsku w wykonaniu klas I

 

Święta Bożego Narodzenia po europejsku

 

Wychowawcy klas 2:

p. Zielińska,

p. Ciszewska

Wychowawcy klas 1

 

 

p. Sztark

p. Władyga

p. Kozłowska

p. Koziatek

p. Głębowska

W dniach od 17

do 21.12.2018r.

12. Wigilie klasowe. Spotkania integracyjne z nauczycielami, uczniami i rodzicami Wychowawcy klas

 

 

 19.12.2018r.lub 21.12.2018r.
13. Walentynki- Poczta Walentynowa

Bal przebierańców dla klas O-2

Opiekunowie SU

 

Opiekunowie Małego SU

14.02.2019r.

(czwartek)

14.02.2019r.

14. Apel szkolny-

podsumowanie I semestru

Opiekunowie SU

+Małego SU

20.02.2019r.

(godz. wych.)

15. Rocznica Bitwy o Olszynkę Grochowską- wykonanie gazetek ściennych w salach

o gen. Piotrze Szembeku

i bitwie o Olszynkę Grochowską, prezentacje multimedialne i przedstawienie rekonstrukcji bitwy o Olszynkę Grochowską na godz. wychowawczej

 

Udział młodzieży w uroczystych obchodach przy pomniku Bohaterów bitwy o Olszynkę Grochowską, złożenie kwiatów

Wychowawcy klas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p. Kuster, p. Kirsten

 

 

 

27.02.2019r.

(godz. wych)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24.02.2019r.

 

 

 

16. Pierwszy Dzień Wiosny- dzień samorządowości uczniowskiej Opiekunowie SU+ Mały SU 21.03.2019r. (czwartek)
17. Wielkanoc-życzenia wielkanocne

konkurs wielkanocny (plastyczno - techniczny czy też literacki)

Wychowawcy klas 7 i 8

 

 

 

 

18.04.2019r.
18. Akcja ekologiczna- wystawa prac uczniów p. Matysiak

p. Perczyńska

Kwiecień 2019r.
19. Rocznica Konstytucji 3 Maja – gazetki ścienne, wykonanie kotylionów

Montaż słowno - muzyczny

Wychowawcy klas

p. Krzyśków,
p. Kondratowicz

Oprawa plastyczna: p. Wierzbowska

Oprawa muzyczna: p. Kurcz

30.04 lub 6.05.2019r.
20. Rocznica nadania imienia gen. Piotra Szembeka

i poświęcenia sztandaru

 

 

Zespół ds. promocji i Patrona –opracuje scenariusz z zaangażowaniem nauczycieli

Oprawa plastyczna: p. Wierzbowska

Oprawa muzyczna: p. Kurcz

15.05.2019r.
21. Dzień Matki- Ogólnoszkolna prezentacja talentów w różnych kategoriach dla matek uczniów Opiekunowie SU i Małego SU

 

22 lub 27.05.2019r.
22. Festyn rodzinny Zespół ds. promocji i Patrona –opracuje scenariusz z zaangażowaniem nauczycieli

Oprawa plastyczna: p. Wierzbowska

Oprawa muzyczna: p. Kurcz

Czerwiec 2019r.
23. Promowanie zdrowego trybu życia wśród młodzieży - organizacja „Dnia Sportu” Nauczyciele wf-u:

p. Lipińska
p. Jędrzejewski
p. Kuster
p. Kozłowska-Borys

3.06.2019r.
24. Bal na zakończenie szkoły dla klas III Wychowawcy klas IIIG

Przygotowanie poloneza- p. Jędrzejewski, p. Lipińska

Czerwiec 2019r.
25. Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 Dla klas. 0-2
Wychowawcy klas 1Dla klas 4-8
Wychowawcy klas 4

Dla klas IIIG
Wychowawcy klas IIIG

21.06.2019r.
26. Początek roku szkolnego 2019/2020 Dla klas. 0-2
Wychowawcy klas 2Dla klas 5-8
Wychowawcy klas 5
2.09.2019r.

Samorząd Uczniowski wspiera każdą imprezę i uroczystość szkolną.

Oprawa muzyczna: nauczyciel muzyki: p. Kurcz i p. Jasiewicz

Oprawa plastyczna: nauczyciel plastyki: p. Wierzbowska

Przygotowanie krzeseł na sali gimnastycznej: p. Jędrzejewski, p. Lipińska, p. Kozłowska-Borys

 

 

 

Imprezy i uroczystości w roku szkolnym 2018/2019 kl. 0-2

PROPOZYCJE

Uroczystość lub impreza Odpowiedzialni Termin
1. Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 p. Łęcka
p. Sztark
3.09.2018r.
2. Uczestnictwo całej szkoły we mszy św. inaugurującej rok szkolny 2018/2019.

Złożenie kwiatów pod Dębem Pamięci

ks. Sikorski
s. Faustyna
s. Urszulaopiekunowie SU
17.09.2018r.

godz. 9.00

3. Ślubowanie klas I oraz ślubowanie dzieci z Federacji Rosyjskiej Wychowawcy klas I

Oprawa plastyczna: p. Wierzbowska

Oprawa muzyczna: p. Kurcz

10.10.2018r. godz. 12.00

 

 

4. Pola Nadziei

Dzień Humanitarny

Opiekunowie SU +Małego SU

p. Świetliński

oprawa plastyczna: p. Wierzbicka

17.10.2018r. - na godzinie wychowawczej
5. Święto Niepodległości – montaż słowno - muzyczny lub przedstawienie,

przygotowanie gazetek ściennych i przeprowadzenie na ww. temat godz. wychowawczej

Koncert pieśni patriotycznych

p. Choińska
p. Sibilska
Oprawa plastyczna:
p. Wierzbowska
Oprawa muzyczna:
p. KurczWychowawcy świetlicy
12.11.2018r. lub 14.11.2018r

(na godz. wych.)

6. Andrzejki dzień wróżb i zabaw w szkole. Dyskoteka SU + uczniowie klas 8 i IIIG dla młodszych kolegów i koleżanek

Wychowawcy świetlicy

29 lub 30.11.2018r. godz. 17.00
7. Promocja szkoły –

-zajęcia dla dzieci z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

-zajęcia dla dzieci dla uczniów SP

Zespół ds. promocji Patrona opracuje scenariusz i rozdzieli zadania

nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej

Wychowawcy świetlicy

Luty/ marzec 2019r.
8. Jasełka – przedstawienie

Koncert kolęd po polsku w wykonaniu klas I

 

Święta Bożego Narodzenia po europejsku

 

Wychowawcy klas 2:

p. Zielińska,
p. Ciszewska

Wychowawcy klas 1

 

p. Sztark
p. Władyga
p. Kozłowska
p. Koziatek
p. Głębowska

W dniach od 17 do 21.12.2018r.
9. Kiermasz świąteczny Wychowawcy świetlicy
Wychowawcy edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej
12.12.2018 r.
10. Wigilie klasowe. Spotkania integracyjne z nauczycielami, uczniami i rodzicami Wychowawcy klas

 

 19.12.2018r. lub 21.12.2018r.
11. Dzień Babci i Dziadka Wychowawcy klas 0 21-22.01.2019 r.
12. Walentynki- Poczta Walentynowa

 

Bal karnawałowy przebierańców dla klas O-2

Opiekunowie SU+ Mały SU

Wychowawcy świetlicy

Opiekunowie Małego SU

14.02.2019r. (czwartek)

 

14.02.2019r.

13. Apel szkolny- podsumowanie

I semestru

Opiekunowie SU

+ Opiekunowie Małego SU

20.02.2019r.

(godz. wych.)

14. Pierwszy Dzień Wiosny- dzień samorządności uczniowskiej Opiekunowie SU+Mały SU

Wychowawcy świetlicy

21.03.2019r. (czwartek)
15. Wielkanoc-życzenia wielkanocne

konkurs wielkanocny (plastyczno - techniczny) czy też literacki lub montaż słowno muzyczny

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych i wychowawcy świetlicy

 

 

18.04.2019r.
16. Akcja ekologiczna, wystawa prac uczniów p. Matysiak

p. Perczyńska

wychowawcy edukacji wczesnoszkolnej i wychowawcy świetlicy

Kwiecień 2019r.
17. Rocznica Konstytucji 3 Maja – gazetki ścienne, wykonanie kotylionów

Montaż słowno - muzyczny

Wychowawcy klas edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej

Wychowawcy świetlicy - kotyliony

p. Krzyśków,
p. Kondratowicz

Oprawa plastyczna:
p. Wierzbowska

Oprawa muzyczna:
p. Kurcz

30.04 lub 6.05.2019r.
18. Rocznica nadania imienia gen. Piotra Szembeka

i poświęcenia sztandaru

 

 

Zespół ds. promocji i Patrona –opracuje scenariusz z zaangażowaniem nauczycieli

Oprawa plastyczna:
p. Wierzbowska

Oprawa muzyczna:
p. Kurcz

15.05.2019r.
19. Dzień Matki- Ogólnoszkolna prezentacja talentów w różnych kategoriach dla matek uczniów, przedstawienie lub warsztaty z Mamami Opiekunowie SU i Małego SU

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej

22 lub 27.05.2019r.
20. Dzień Rodziny Wychowawcy klas 0, I, II

Wychowawcy świetlicy

Maj 2019r.
21. Grill integracyjny Zespół ds. promocji i Patrona –opracuje scenariusz z zaangażowaniem nauczycieli

Wychowawcy świetlicy

Czerwiec 2019r.
22. Promowanie zdrowego trybu życia wśród młodzieży - organizacja „Dnia Sportu” Nauczyciele wf-u:

p. Lipińska
p. Jędrzejewski
p. Kuster
p. Kozłowska-Borys
Wychowawcy świetlicy

3.06.2019r.
23. Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 Dla klas. 0-2
Wychowawcy klas 1
Dla klas 4-8
Wychowawcy klas 4
Dla klas IIIG
Wychowawcy klas IIIG
21.06.2019r.
24. Początek roku szkolnego 2019/2020 Dla klas. 0-2
Wychowawcy klas 2
Dla klas 5-8
Wychowawcy klas 5
2.09.2019r.

 

Samorząd Uczniowski wspiera każdą imprezę i uroczystość szkolną.

Oprawa muzyczna: nauczyciel muzyki: p. Kurcz i p. Jasiewicz

Oprawa plastyczna: nauczyciel plastyki: p. Wierzbowska

Przygotowanie krzeseł na sali gimnastycznej: p. Jędrzejewski, p. Lipińska, p. Kozłowska-Borys