Podsumowanie konkursu “Po co nam patron?”

Drodzy Uczniowie!

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi na następujące pytania:

Po co nam patron ?
Kim dla mnie jest Nasz Patron ?

Wywiązaliście się na medal! Myślę, że chwila refleksji nad tym, co robimy, uświadomienie sobie, że to ma naprawdę sens - jest bardzo ważne. Gdy to rozumiemy, inaczej działamy - jesteśmy zmotywowani, pokonujemy łatwiej przeszkody, stajemy się coraz bardziej odważni. Na pewno gen. Piotr Szembek głęboko wierzył w sens swoich działań!

Oto niektóre z waszych wypowiedzi:

Zofia Przepiórska, 5a
( fragment)

"Kim jest dla mnie Nasz Patron?

Piotr Szembek jest dla mnie wzorem do naśladowania. Pokazuje on niezłomną miłość do Ojczyzny, szacunek do Niej, męstwo i odwagę. Chciałabym być, jak Nasz Patron."

Hanna Gałązka 5 c

"Patronem naszej szkoły jest Piotr Szembek, który urodził się 14 grudnia, 1788 roku w Warszawie. Kształcił się on w Akademii Wojskowej, w Berlinie. Od roku 1807 służył w wojskach Księstwa Warszawskiego oraz Królestwa Polskiego. Uczestniczył w inwazji na Rosję w roku 1812. W 1813 ożenił się Fryderyką Becu de Tavernier, z którą miał syna- Aleksandra Szembeka. Od około 24 maja 1829 do 24 stycznia 1831 roku, dowodził 3 brygadą 1 Dywizji Piechoty w Sochaczewie. Zmarł 21 czerwca 1866 w Siemienicach.

Ale tak w ogóle, po co nam patron?

Szkoła wybiera patrona, aby oddać cześć jakiejś znanej osobie. W naszym przypadku jest to Piotr Szembek. Patron to ktoś, kogo chcemy naśladować, kogo podziwiamy. My szanujemy Szembeka za jego odwagę i wytrzymałość, bo jest to osoba godna podziwu."

Nela Oczkowska 5 c
( fragment )

"Kim dla mnie jest nasz Patron - Kimś ważnym, powinnam być dumna, że nasza szkoła nosi jego imię.

Po co rokrocznie świętujemy dzień patrona ? - Żeby wspomnieć o jego czynach i o nim, żeby przypomnieć sobie, kim naprawdę był."

Serdecznie Was pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję

Joanna Jasiewicz (nauczyciel bibliotekarz)

Brak komentarzy

Twój komentarz lub opinia:

You must be logged in Przejdź do tego komentarza