Nasza szkoła w wzięła udział w akcji “Szkoła pamięta”.

W naszej szkole na przełomie października i listopada odbyło się kilka inicjatyw upamiętniających ważne postacie i wydarzenia.
➡️ Klasy 1c i 1d były na spacerze Aleją Chwały, gdzie poznawały wydarzenia z okresu walki o polską niepodległość oraz odwiedziły pomnik upamiętniający bitwę w 1983 r. pod którym zapaliły znicz.
➡️ Klasa 2d odwiedziła Muzeum Powstania Warszawskiego.
➡️ Również klasa 8a wzięła udział w lekcji w Muzeum Powstania Warszawskiego.
➡️ Natomiast klasa 2e wybrała się na spacer po Pradze, a przewodnikiem była pani Róża, która pokazała uczniom wiele miejsc pamięci, przy których zapalili znicze.
➡️ Klasy 2a, 2c, 2d, 2e i 3a wzięły udział w akcji "BohaterOn" - każdy uczeń wysłał swój list-laurkę do Powstańca.
➡️ Klasa 1c uczestniczyła w żywej lekcji historii przygotowanej przez grupę rekonstrukcyjną Zgrupowania Radosław.
➡️ Przedstawiciele klas starszych 5 - 8 podczas uroczystego nabożeństwa upamiętniły poległych w obronie Ojczyzny we wrześniu 1939 roku.
➡️ Uczniowie młodsi zaś pamiętając o polskich żołnierzach palili znicze pod Dębem Pamięci, którym opiekuje się nasza szkoła.
➡️ Dwójka uczniów z klas szóstych Wiktoria P. i Hubert K. odebrali wyróżnienia za udział w prestiżowym konkursie organizowanym przez Muzeum Niepodległości - "Powstanie Warszawskie w świadomości potomnych". Był to znaczny sukces naszej placówki, ponieważ w konkursie uczestniczyły szkoły w całego Mazowsza.
 ➡️ Nie można również zapomnieć o obchodach dnia 11 listopada w naszej szkole. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn w ramach akcji "Szkoła do hymnu".
➡️ Starsi uczniowie (klasy 5-8) z okazji Dnia Niepodległości przygotowywali przedstawienie teatralne przybliżające postać generała Piotra Szembeka. Był to autorski spektakl pani Krystyny Choińskiej, poświęcony patronowi naszej szkoły i wartościom przez niego reprezentowanym.
➡️ Uczniowie klasy 2b przygotowali apel z okazji Dnia Niepodległości dla uczniów apel.
➡️ Również w trakcie zajęć świetlicowych i obowiązkowych edukacyjnych w klasach były poruszane tematy związane z historią naszego kraju. Dzieci uczyły się pieśni patriotycznych oraz wykonywały polskie symbole narodowe, a wyniki ich plastycznych dokonań mogliśmy podziwiać na gazetkach ściennych.

➡️ Klasy pierwsze poznając nową szkołę, zapoznawały się także z sylwetą jej patrona - generała Piotra Szembeka.

p. Joanna Grabowska i p. Anna Sibilska

Brak komentarzy

Twój komentarz lub opinia:

You must be logged in Przejdź do tego komentarza