Informacja dla Rodziców

Szanowni Państwo,

Odnosząc się do krążących informacji  wyjaśniamy, że  szkoła nie została zamknięta przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną.  To Dyrektor szkoły w środę  - 27 listopada 2019r. o godzinie 14.30 podjął decyzję o odwołaniu zajęć dydaktycznych. Szkoła pracuje, a dla dzieci i uczniów prowadzone są zajęcia opiekuńczo -wychowawcze w salach lekcyjnych na plebanii przy ul. Chłopickiego 2 oraz odbywają się różnorodne wycieczki zorganizowane przez wychowawców klas w porozumieniu z rodzicami.

Remont klatki schodowej został zakończony, a na schodach jest położona powłoka antypoślizgowa. Położona substancja ma atest higieniczny Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego i jest przeznaczona do wykonywania posadzek m.in. w obiektach służby zdrowia, szkołach, obiektach branży żywieniowej.
Pomieszczenie, w którym była kładziona substancja (klatka schodowa) zgodnie z warunkami wykonywania opisanymi w instrukcji, było przez czas wykonywania remontu wydzielone i zabezpieczone  przed wstępem osób postronnych.

Mimo wszystko był wyczuwalny nieprzyjemny zapach. W dniu 27.11.2019r. Sanepid przeprowadził kontrolę, ale nie nakazał zamknięcia szkoły, tylko jej przewietrzenie.
Podjęta przez Dyrektora decyzja miała charakter prewencyjny. Prace wykonywane były prawidłowo, zgodnie ze wszystkimi wymogami BHP. Klatka schodowa była prawidłowo zabezpieczona.

Informujemy, że szkoła będzie wietrzona przez weekend.

W dniu 28.11.2019r. Sanepid ponownie dokonał kontroli i nie wydał żadnych zaleceń.  Pomieszczenie, gdzie były wykonywane prace, pozostanie zamknięte do 16 grudnia 2019r. w celu utwardzenia posadzki.
W dniu 2.12.2019r. (poniedziałek) zajęcia odbywają się zgodnie z planem lekcji.

z poważaniem

Wioletta Sztark

Brak komentarzy

Twój komentarz lub opinia:

You must be logged in Przejdź do tego komentarza